Notebook roka 2017 – hlasujte teraz

 Už po neuveriteľný siedmy raz môžete hlasovať za vašu obľúbenú značku v ankete NOTEBOOK ROKA 2017 a TABLET ROKA 2017. Tak ako po minulé roky, aj tento rok sú pre hlasujúcich pripravené hodnotné ceny. Notebooky, telefóny, peňažné poukážky atď. – to všetko budeme žrebovať už začiatkom decembra po ukončení hlasovania, ktoré zastavíme presne 30. 11. 2017. Takže, ktoré značky si podľa vás zaslúžia TOP tituly tento rok? Rozhodnite na www.notebookroka.sk/hlasovanie.

Čítať viac

Testy

Staršie testy

24.01.2013

deaPad Yoga - zariadenia niekoľkých polôh Lenovo debutuje s rodinou konvertibilných Ultrabookov

Správy >> Ultrabooky

 "Naša rodina konvertibilných zariadení sa zameriava na špecifické potreby koncových spotrebiteľov i podnikateľov tým, že prináša výkonnú kombináciu notebooku a tabletu v nových vzhľadoch a veľkostiach," povedal Vladimír Varzaly, Country Sales Manager Lenovo Slovakia. "Tablety a dotykové ovládanie sú horúcimi trendmi súčasnosti, na ktoré reagujeme práve novo uvedenými produktami. Užívatelia na nich môžu pohodlne pracovať ako na notebooku a zároveň, ak ich preklopia, získajú tablet. Oba Ultrabooky Yoga 13 aj 11 môžu byť použité dvoma úplne novými spôsobmi. Pre sledovanie filmov alebo prezeranie obrázkov môžu byť zmenené na stojan prevrátením klávesnice za displej, alebo môžu byť postavené ako stan pre hranie hier alebo pre video chat."

IdeaPad Yoga - Ultrabook alebo tablet?

Dotykový displej a revolučný pánt, to je to, čo robí z IdeaPad Yoga jedinečný produkt. Pánt umožňuje jedinečnú flexibilitu pohybu v rozmedzí 360° a transformáciu z notebooku na tablet. Jedným jednoduchým pohybom sa dá displej otočiť na spodnú stranu základne, čo sa zmení Ultrabook na tablet. Keď sa displej otočí do uhla väčšieho ako 180°, deaktivuje sa klávesnica a touchpad, takže sa užívatelia nemusia báť, že by omylom niečo písali.

IdeaPad Yoga sa tak ako jeden z prvých viacrežimových Ultrabookov na svete môže pochváliť nebývalou flexibilitou. Menšia verzia notebooku, Yoga 11, je potom s hrúbkou iba 15,6 mm najtenším vícerežimovým PC na svete.

IdeaPad Yoga 13 je poháňaný výkonnými procesormi Intel® Core™ tretej generácie a stavia na operačnom systéme Windows 8. Poskytuje výkon na úrovni notebooku a vďaka svojmu mimoriadne štíhlemu 16,9 mm rámu a osemhodinovej prevádzke na batérie umožňuje zvládnuť každodennú prácu bez prieťahov.

Štíhly 15,6 mm rám, 11,6 palcový displej a až 13 hodín výdrže batérie robia z Ultrabooku Yoga 11 skvelé konvertibilné zariadenie. Yoga 11 je vybavená procesorom NVIDIA Tegra 3, jediným štvorjadrovým procesorom pre Windows RT na svete, ktorý umožňuje užívateľom sledovať HD filmy, hrať hry, byť online a vďaka aplikáciám Microsoft Office pracovať kedykoľvek je to potrebné, prakticky po celý deň v ktoromkoľvek zo štyroch režimov usporiadania.

Po pretočení pántu sa Yoga 13 transformuje do multimediálneho tabletu s audiovizuálnymi funkciami, ako je Dolby Home Theatre. Obrazové materiály, ako sú fotografie, videá a weby, skvele vyniknú na jeho 13,3" IPS displeji s vysokým rozlíšením poskytujúcim jasné pozadie a živé farby. Užívatelia môžu vďaka špeciálnej technológii Motion Control prechádzať fotografiami pomocou gest, alebo jednoducho použiť svoje prsty na ovládanie akcií na multidotykový displeji.

Štíhly dizajn Yogy, ktorá bude k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach - silver gray a clementine orange - ponúka zaujímavé detaily, ako mäkký farebný povrch na vonkajšej strane pre pevný úchop, kožený poťah opierky pre ruky a postranné tlačidlá navrhnuté pre ľahší prístup ku všetkým režimom použitia.

Cena a dostupnosť

IdeaPad Yoga 13 bude je na trhu dostupný v oboch farebných prevedeniach za cenu od 1249 EUR s DPH. IdeaPad Yoga 11 bude v oboch farebných prevedeniach dostupný za cenu od 799 EUR s DPH. 

Naspäť

zaujímavosti

Video

VIDEO NOTEBOOK ROKA 2012

reklama

 

 

 

Aké zariadenie používate vy?

Klasický notebook
2v1
Ultratenký-Ultrabook
Len tablet
Iné

Ukázať hlasy