Notebook roka 2017 – hlasujte teraz

 Už po neuveriteľný siedmy raz môžete hlasovať za vašu obľúbenú značku v ankete NOTEBOOK ROKA 2017 a TABLET ROKA 2017. Tak ako po minulé roky, aj tento rok sú pre hlasujúcich pripravené hodnotné ceny. Notebooky, telefóny, peňažné poukážky atď. – to všetko budeme žrebovať už začiatkom decembra po ukončení hlasovania, ktoré zastavíme presne 30. 11. 2017. Takže, ktoré značky si podľa vás zaslúžia TOP tituly tento rok? Rozhodnite na www.notebookroka.sk/hlasovanie.

Čítať viac

Testy

Staršie testy

10.10.2016

Lenovo „zahviezdilo“ s novou vlajkovou loďou

Správy >> Ostatné správy

Začnime smartfónom Moto Z – vlajkovou loďou značky Lenovo.

Samotný telefón je vyrobený z leteckého hliníka, je tenký len 5,19 mm a vodeodpudivý. 5,5 – palcový displej má rozlíšenie 1440p, fotoaparát je 13 MP a bezchybne fotí aj pri slabom osvetlení. O výkon je postarané. Štvorjadrový 1,8 GHz Qualcomm Snapdragon procesor, operačná pamäť 4 GB manažujú vaše potreby hladko, rýchlo, bez zaváhania. Fotky, hudba, videá sa zmestia do 32 GB priestoru internej pamäte, ktorá je rozšíriteľná micro SD kartou až do veľkosti 2 TB a samozrejmosťou je aj snímač otlačkov prstov, ktorý zafunguje v okamihu. Toto všetko zvládne samotný smartfón. Slušné, že? No, to najlepšie ešte len prichádza.

Moto Z a Moto Mods spolu tvoria neskutočnú dvojicu. Čo je to vlastne Moto Mods? Sú to moduly, ktoré si magnetom pripnete na telefón a v momente urobia z vášho Moto Z telefónu profesionálny fotoaparát s 10 – násobným zoomom.
Z vášho telefónu v okamihu vyčarujú výkonný prenosný prehrávač s excelentným reproduktorom, ako inak od JBL.
Z vášho Moto Z jednoduchým priložením urobia prenosný projektor s obrazom až 70 – palcov.
Alebo z vášho Moto Z urobia Power Banku, ktorá vám dopraje až 22 hodín bež elektrickej zásuvky navyše.

Tak sa na to pozrime zblízka. Plnohodnotný fotoaparát v smartfóne. Fenomén, ktorému sa výrobcovia smartfónov snažia čoraz viac a viac približovať, ale ruku na srdce, stále to nie je ono, najmä čo sa fotenia do diaľky týka. Jediný modul Moto Mods však mení pohľad na vec. „Keď nejde Mohamed k hore musí ísť hora k Mohamedovi“ alias, keď nejde vtesnať plnohodnotný fotoaparát do vnútra tenučkého telíčka smartfónu, musí sa „prisať“ ta telo zvonka. Prestížny objektív Hasselblad True Zoom s rozlíšením 12 MPx a xenónovým bleskom dáva pocítiť rozdiel na prvý „cvak“. 10 – násobný optický a 4 – násobný digitálny zoom je niečo čo vás dostane. Zaostríte na väčšiu vzdialenosť a výsledok bude stáť za to. Manuálny režim s možnosťou vyváženia bielej, nastavením clonového čísla, času uzávierky, zaostrenia a rozsahu ISO od 100 do 3200 s ukladaním do RAW formátu poteší najmä tých, ktorý sa chcú s fotením o niečo viac „vyhrať“.

JBL Soundboost reproduktor je ďalším modulom, ktorý magnetom pripojíte na smartfón a 2 stereo reproduktory s výkonom 3W naplnia priestor čistým zvukom. Vybitého telefónu sa na úkor hudobného zážitku báť nemusíte. Tento modul má integrovanú batériu s kapacitou 1000 mAh, čo je takých 10 hodín nepretržitého prehrávania.

Vreckový dataprojektor? Nič jednoduchšie. Moto Insta – Share Projector pricvaknete k smartfónu a na akúkoľvek rovnú stenu premietate až 70 – palcový obraz. Integrovaný stojan umožňuje nastaviť projetor do ľubovoľnej polohy pre maximum pohodlia. Sveteľnosť projektoru dosahuje 50 lm s kontrastným pomerom 400 : 1, čo určite stačí, aby ste ohúrili seba i okolie. Životnosť zdroja je 10 000 hodín a vlastnú batériu považujte za samozrejmosť. Až 1100 mAh.

A nakoniec Power Banka Incipio Power Pack. 22 hodín dodatočnej energie v štýlovom „obleku“. V špeciálnom móde automaticky dobíja batériu na úroveň 20%.

A cena? Smartfón Moto Z za 699 EUR a Moto Mods v cene 449 EUR.

Naspäť

zaujímavosti

Video

VIDEO NOTEBOOK ROKA 2012

reklama

 

 

 

Aké zariadenie používate vy?

Klasický notebook
36%
2v1
13%
Ultratenký-Ultrabook
11%
Len tablet
31%
Iné
1%

Hlasovalo:718