NOTEBOOK ROKA odhalil výsledky hlasovania

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. Zostáva už len prezradiť ich vám, hlasujúcim, ktorým zároveň ďakujeme za účasť. V tomto roku hlasovalo enormných 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných výsledkov zarátať nemohli. Pre vašu, aj našu zvedavosť však dodávame, že konečné poradie by ani napriek tesným výsledkom v niektorých kategóriách neovplyvnili. Takže ako to celé dopadlo?www.hydrorock.sk

Čítať viac

Testy

Staršie testy

06.02.2014

Sony predáva VAIO spoločnosti JIP (Japan Industrial Partners)

Správy >> Ostatné správy

 Drastické zmeny v globálnom PC priemysle, ktoré majú za následok najmä pokles predaja počítačov viedli japonskú spoločnosť Sony k prevedeniu svojho PC biznisu, produktov VAIO na novú spoločnosť JIP (Japan Industrial Partners). Spoločnosť sa plánuje sústrediť na svoju mobilnú produktovú líniu, čiže chytrá telefóny a tablety.

 Produkty VAIO budú prevedenú na novú spoločnosť JIP. K definitívnej dohode medzi spoločnosťami Sony a JIP by malo dôjsť  koncom marca 2014. Nová spoločnosť JIP sa zo začiatku bude sústrediť na predaj spotrebných a firemných PC na japonskom trhu a po optimalizácii svojich predajných kanálov prehodnotí rozšírenie do ďalších krajín.

Spoločnosť Sony presunom značky VAIO na novú spoločnosť zároveň zastaví svoj vývoj a výrobu počítačových produktov, zároveň však zostanú zabezpečené služby a starostlivosť  o existujúcich zákazníkov.

Avizované zmeny sa dotknú asi 250 – 300 zamestnancov, ktorí sa v spoločnosti podieľali na vývoji, výrobe a predaji PC produktov. Mnohí budú mať príležitosť prejsť do novej spoločnosti, príp. využiť pracovné pozície v rámci ostatných divízií spoločnosti Sony Group.

Naspäť

zaujímavosti

Video

VIDEO NOTEBOOK ROKA 2012

reklama

 

 

 

Aké zariadenie používate vy?

Klasický notebook
27%
2v1
16%
Ultratenký-Ultrabook
13%
Len tablet
39%
Iné
1%

Hlasovalo:548