Notebook roka 2017 – hlasujte teraz

 Už po neuveriteľný siedmy raz môžete hlasovať za vašu obľúbenú značku v ankete NOTEBOOK ROKA 2017 a TABLET ROKA 2017. Tak ako po minulé roky, aj tento rok sú pre hlasujúcich pripravené hodnotné ceny. Notebooky, telefóny, peňažné poukážky atď. – to všetko budeme žrebovať už začiatkom decembra po ukončení hlasovania, ktoré zastavíme presne 30. 11. 2017. Takže, ktoré značky si podľa vás zaslúžia TOP tituly tento rok? Rozhodnite na www.notebookroka.sk/hlasovanie.

Čítať viac

Testy

Staršie testy

06.02.2014

Sony predáva VAIO spoločnosti JIP (Japan Industrial Partners)

Správy >> Ostatné správy

 Drastické zmeny v globálnom PC priemysle, ktoré majú za následok najmä pokles predaja počítačov viedli japonskú spoločnosť Sony k prevedeniu svojho PC biznisu, produktov VAIO na novú spoločnosť JIP (Japan Industrial Partners). Spoločnosť sa plánuje sústrediť na svoju mobilnú produktovú líniu, čiže chytrá telefóny a tablety.

 Produkty VAIO budú prevedenú na novú spoločnosť JIP. K definitívnej dohode medzi spoločnosťami Sony a JIP by malo dôjsť  koncom marca 2014. Nová spoločnosť JIP sa zo začiatku bude sústrediť na predaj spotrebných a firemných PC na japonskom trhu a po optimalizácii svojich predajných kanálov prehodnotí rozšírenie do ďalších krajín.

Spoločnosť Sony presunom značky VAIO na novú spoločnosť zároveň zastaví svoj vývoj a výrobu počítačových produktov, zároveň však zostanú zabezpečené služby a starostlivosť  o existujúcich zákazníkov.

Avizované zmeny sa dotknú asi 250 – 300 zamestnancov, ktorí sa v spoločnosti podieľali na vývoji, výrobe a predaji PC produktov. Mnohí budú mať príležitosť prejsť do novej spoločnosti, príp. využiť pracovné pozície v rámci ostatných divízií spoločnosti Sony Group.

Naspäť

zaujímavosti

Video

VIDEO NOTEBOOK ROKA 2012

reklama

 

 

 

Aké zariadenie používate vy?

Klasický notebook
36%
2v1
13%
Ultratenký-Ultrabook
12%
Len tablet
31%
Iné
1%

Hlasovalo:714