Notebook roka 2017 – hlasujte teraz

 Už po neuveriteľný siedmy raz môžete hlasovať za vašu obľúbenú značku v ankete NOTEBOOK ROKA 2017 a TABLET ROKA 2017. Tak ako po minulé roky, aj tento rok sú pre hlasujúcich pripravené hodnotné ceny. Notebooky, telefóny, peňažné poukážky atď. – to všetko budeme žrebovať už začiatkom decembra po ukončení hlasovania, ktoré zastavíme presne 30. 11. 2017. Takže, ktoré značky si podľa vás zaslúžia TOP tituly tento rok? Rozhodnite na www.notebookroka.sk/hlasovanie.

Čítať viac

Testy

Staršie testy

20.10.2016

Zmenili dizajn, zmenili logo a nový Spectre 13 zaodeli do luxusu

Správy >> Ultrabooky

Pri výrobe takto tenkých zariadení je potrebné popasovať sa s mnohými výzvami. Aké porty a kam. Ak výkon, tak ako ho schladiť. A nie len tak, aby sa vám notebook nepripiekol ku kolenám, ale tak aby sa vám pracovalo príjemne. HP je na trhu technológií už niekoľko desaťročí priekopníkom a rukami dizajnérov, vývojárov prešlo už niekoľko ultra štíhlych zariadení, i keď až takto štíhly zatiaľ ani jeden. Cez to všetko chladenie zverili hyperbarickej chladiacej technológii od spoločnosti Intel.

Telo z odolného hliníka a uhlíkových vlákien v sebe skrývajú výkonné procesory Intel Core i7/i5 a dômyselné hyperbarické chladenie nasáva chladný vzduch ešte skôr ako sa teplo dostane von a ženie ho cez procesor.

Nie na všetko však stačia samotné technológie. Odolnosť materiálu a napríklad aj samotné pánty sú súčasťou zariadenia, ktoré musí vydržať to čo vy. Trochu a niekedy i viac stresu, hektiky a uponáhľaného životného štýlu. Čiže rýchle pobalenie do tašky (a tu nemyslíme špeciálnu tapacírovanú na notebook stlanú aktovku, ale akúkoľvek tašku, ktorú bežne nosíte), prudšie a opakované otváranie displeja. Hliník v kombinácii s uhlíkovým vláknom sú preto fantastickým stavebným materiálom.

A pánty? Tie zveril výrobca do rúk high end-ových výrobcov nábytku. Rozumiete dobre, NÁBYTKU. Skutočne kvalitný nábytok vydrží niekoľko ľudských životov. Pánty držia, nedrú, fungujú ako švajčiarske hodinky a najmä aj po rokoch sedia ako uliate. Kto iný by mal dizajnovať pánty napríklad aj v notebooku, keď nie precízna remeselná skúsenosť overená časom?

Uznávame, znie to trochu nadnesene, preto sa už samotným dizajnom nebudeme nadnášať. Prinášame len niekoľko detailov, lebo vieme, že najlepší úsudok si aj tak urobíte sami. A aby sme nezabudli. Len tak celkom nenadnesene konštatovať, že zvuk sa volá Bang & Olufsen.

Naspäť

zaujímavosti

Video

VIDEO NOTEBOOK ROKA 2012

reklama

 

 

 

Aké zariadenie používate vy?

Klasický notebook
36%
2v1
13%
Ultratenký-Ultrabook
11%
Len tablet
31%
Iné
1%

Hlasovalo:718